Soutěž mladých zdravotníků

V pátek 10. května 2019 proběhla na ZŠ Purkyňova Soutěž mladých zdravotníků, dvě pětičlenné hlídky rovněž z naší školy.

Žáci 9.A prožili zajímavé dopoledne, byli totiž vybráni, aby ztvárnili figuranty s různými typy zranění (bezvědomí, zlomená žebra, vnitřní zranění po kopnutí do břicha, popálené ruce, rozbitá hlava, píchnutí hmyzem, nůž v noze…).

Například Radek nedopatřením upadl na nůž, rozbil si hlavu a odřel loket. A jeho pocity?

„Nikdy jsem neměl nůž v noze, takže jsem nevěděl, jak se chovat. Každopádně jsem spokojenej, protože to asi vypadalo věrohodně a první skupinka se tak lekla, že už mě ani nechtěla ošetřovat. I když děcka nasbírala dost mínusových bodů, stejně jsem byl příjemně překvapen, protože toho věděli víc než já.“

Pro všechny děti, soutěžící i figuranty, to bylo jistě poučné a hlavně si uvědomili, jak je důležité ke svému zdraví přistupovat s pokorou.