Jak se uvést do psychické pohody

V téhle době je mnoho rodin pod obrovským tlakem. Ze dne na den se zavřely školy a na rodiče dopadlo mnohem více zodpovědnosti za vzdělávání svých dětí, někteří rodiče jsou k tomu ještě pracovně přetížení (prodavačky, lékaři,...), někteří jsou sice doma, ale mají jen 60 % svých příjmů a někteří dokonce přišli o práci a mají obavu o finanční situaci rodiny. Pro některé rodiny být stále takhle spolu může být velmi náročné co se komunikace týče, možná už přišla „ponorka“...

Někteří dospělí mají obavy z nákazy sebe nebo z nákazy svých blízkých a nejsou emočně úplně v pohodě.

Tohle všechno vnímají děti a není jim v tom úplně nejlíp. V době koronavirové pandemie se rapidně zvyšuje počet dětí, které se obracejí na Linku bezpečí.

Pokud máte pocit, že jste v napětí, můžete vyzkoušet relaxační techniku 5-4-3-2-1 (v letáku). Jestliže však máte pocit, že se propadáte do problémů, které nezvládáte, nezůstávejte s nimi sami. Můžete se obrátit na našeho školního psychologa nebo psychologická pomoc se nabízí na www.delamcomuzu.cz.

leták

Soňa Holá, školní psycholog